ragdoll, ragdolls, Orlitia, chovatelská stanice, kočka plemene ragdoll, kočky, koťata, seal, blue, lilac, chocolate, choco, lynx, red, cream, creme, tortie, colorpoint, bicolor, mitted
Czech English

Charakteristika ragdollů

Ragdoll je velká, osvalená kočička, která i přes svojí velikost vyniká hodnou, poddajnou a důvěřivou povahou vůči lidem. Je vhodné nenechávat ji samotnou venku, protože díky své důvěřivosti by se nechala odnést i cizím člověkem. Velice dobře vychází s ostatními domácími zvířaty a drápky používá pouze pro šplh na škrabadle, ale nikdy by jich nevyužila k útoku. Na Ragdollech i při jejich velikosti, je úžasná elegance těchto koček. Při zvednutí ze země je patrné povolení svalstva a proto název Ragdoll (hadrová panenka). Jsou to kočičky, které stojí za to poznat osobně.

Váha kočiček je okolo 4-5 kg, kocourků 8-10 kg. Plné velikosti a vybarvení získá ragdoll ve 3-4 letech.

Ragdoll se uznává ve 3 varietách a to:

colourpoint – ragdoll v této varietě je kočka s odznaky. Koncové části těla má tmavé podle jednotlivých barev a ty plynule přecházejí do světlého tónu. Colourpoint nesmí mít po těle žádné bílé skvrny.

bi-color - má bílé tlapky a nejvýraznějším znakem bi-colora je bílá skvrna na tváři, tvaru obráceného V.

mitted - má na předních nohách bílé ponožky a na zadních nohách bílé podkolenky. Musí mít bílou bradu a pruh, který se táhne od brady přes bříško až k začátku ocasu.

seal - černohnědá

blue - modrá

choco - čokoládová

lila - lilová

Od 1.1.2005

red - červená

cream - krémová

tortie - želvovinová

Všechny tyto barvy mohou být i s kresbou Lynx.

cara
Eva Janečková, Okružní 916, 517 21, Týniště nad Orlicí, Cz
hmenua
eva.ja@centrum.cz
info@orlitia.com
tel.:    +420 604 889 510
dmenu